streda 19. septembra 2012

GPS hodinky pre deti

Počet nezvestných detí na Slovensku každým rokom stúpa. V roku 2010 bolo nezvestných detí do 15 rokov 395, o rok neskôr sa počet takmer zdvojnásobil. Prevenciou tohto problému možno považovať práve hodinky s GPS, ktoré lokalizujú vaše dieťa.

Vášho drobca môžete mať najnovšie pod kontrolou už aj bez mobilného telefónu. Na trhu sa objavili hodinky so zabudovaným GPS lokátorom, vďaka ktorému sa dozviete pozíciu svojej ratolesti bez toho, aby ste jej vyslovene museli volať a pýtať sa.
Detské hodinky nu.m8 . Zdroj: lok8u.com

Momentálne je v ponuke viacero typov detských hodiniek s GPS. Sú v rôznych farebných a vodeodolných vyhotoveniach,a odopínajú sa len pomocou špeciálneho priloženého náradia. Ak by bol náramok porušený alebo by sa niekto snažil hodinky deaktivovať, okamžite vám systém zašle notifikáciu na váš e-mail alebo SMS správu.Hodinky s GPS a telefónom. Zdroj: redferret.net

Ďalším tipom pre rodičov sú náramkové detské hodinky, ktoré okrem systému GPS obsahujú aj mobilný telefón. Síce veľmi jednoduchý, ale úplne postačujúci. I keď sa dizajnéri snažili aspoň trochu navodiť vzhľad klasických detských hodiniek (tri žiarivé farby, postavička vedľa displeja, postavička na ciferníku), stále ich možno považovať viac za funkčné než estetické.

Zdroj: redferret.netMinimálne ich veľkosťou sú deťom trochu na obtiaž. Vekovo sú určené pre deti od 3 do 12 rokov, avšak ťažko si predstaviť malú rúčku trojročného dieťaťa s asi 50 gramovou mohutnou kockou na ruke.


Hodinky fungujú na princípe „zóny bezpečia“, ktoré si sami zadáte. Akonáhle ho dieťa prekročí, budete o tom opäť ihneď informovaní. Z vášho mobilu je zároveň možné poslať nasledovné príkazy: „Kde si?“  / „wru“, „vypnúť“ / „off“ – pre povolenie, odomknutie náramku, zapnutie a vypnutie zóny bezpečia prostredníctvom príkazov „bezpečie“ /„safe“ a „voľná zóna“ / „zone“. Rovnako si môžete nastaviť aj zobrazenie času, či bude mať váš sledovaný hodinky v digitálnom prevedení alebo klasickom, analógovom.
Odporúča sa tiež lokalizáciu vypnúť vo chvíli, keď viete, že je dieťa v bezpečí, napr. počas vyučovania a pod., keďže sa v tej chvíli zbytočne vybíja baterka.


 
Zdroj: gpsmagazine.com
 
Cena hodiniek je približne 190 eur. Je potrebné si ešte navyše platiť aj mesačný paušál (12-15 eur) na využívanie spojenia cez GPRS. Dôležitou informáciou je, že ak chcete vedieť, kde sa vaše dieťa nachádza, potrebujete k tomu počítač alebo mobilný telefón s pripojením na internet. SMS notifikácia slúži len pre ohlásanie prekročenia zóny bezpečia a porušenie náramku.

Niektorí odborníci tvrdia, že tieto hodinky narúšajú slobodu dieťaťa. Tento argument je namieste, ale skôr v prípade starších detí. Osobne si ale myslíme, že každý rodič je len rád, keď vie, že jeho dieťa je v poriadku a bezpečí, i keď nie sú práve spolu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára