streda 18. júla 2012

Vodotesné hodinky pre deti - ako správne vybrať?

Či už sa vaše dieťa zatiaľ len učí rozpoznať čas, alebo je už nezávislejšie, hodinky mu vždy pomôžu. Avšak, problém môže nastať pri výbere tých správnych hodiniek. Deti, ako to dávno viete, sú nevšedne živé stvorenia a v lete, kým vy pokojne trávite čas na pláži, ich z vody nedostane nik. Dokonca aj v zime trávia kopu času von, či už snehovou guľovačkou, alebo robením "anjelikov".

A tu môže nastať problém. Ak pustíte deti do bazéna s hodinkami, po chvíli prestanú ísť, pretože sa do nich dostane voda. Ak sa deti blázia v snehu, sneh sa im často dostane pod bundy alebo rukavice a tým zas poškodzuje náramkové hodinky. A ak im hodinky nedáte, ľahko stratia pojem o čase. A naviac, budú mať skvelú výhovorku, prečo nejdú naspäť načas :-).

Ako teda vybrať vodotesné hodinky, vhodné pre deti, ktoré by túto "zapeklitú" situáciu vyriešili?


Sledujte informáciu o vodotesnosti hodiniek (water resistance, waterproof): Niektoré hodinky sú odolné len voči omočeniu alebo vlhosti a pri dlhšom namočení sa ľahko pokazia. Iné sú zasa určené len na namočenie alebo chvíľkové kúpanie, no pri plávaní sa do nich už voda dostane. Väčšinou sa vodotesnosť hodiniek uvádza písmenami ATM (bary), číslo znamená hodnotu (3,5,10,20,...). Jednoducho - čím nižšie číslo, tým sú menej vodeodolné.

hodinky Roxy vhodné na plávanie (vodotesnosť 10ATM)Vyberajte hodinky s trvanlivým remienkom:
Remienok na suchý zips je najjednoduchší a najľahšie sa zapína. Jeho nevýhodou je však to, že má krátku životnosť, najmä ak dieťa trávi veľa času vo vode. Naopak, spony výbajú tažšie na zapnutie, no vydržia dlhšie. Plastové remienky(na rozdiel od textilných) zas zvládnu väčšiu záťaž.

plastové hodinky Casio, tiež vhodné na plávanie (vodotesnosť 10ATM)Pozor na funkcie:
Deti majú radi veľa funkcií na hodinkách, napríklad stopky, keď súťažia s kamarátmi o to, kto ďalej dopláva. Pre veľa detí môže byť tiež na hodinách potrebný dátum, či sekundy. A nesmieme zabudnúť na svetlo, vďaka ktorému ľahko vedia presný čas aj v noci.

silikónové hodinky TIMEX, s budíkom, dvoma časovými zónami,
chronografom a podsvietením

Kde kúpiť kde vodotesné hodinky?

Na výber je viacero možností - buď kamenné obchody, alebo online obchody, alebo dokonca online bazáry. Každé majú svoje nevýhody a výhody. Online prejdajcovia majú zvyčajne nižšie ceny a hodinky vám donesú až do rúk. Pri bazároch je síce cena najnižšia (z týchto možostí), no nemáte na ne záruku.

Pri hľadaní vodotesných hodiniek skúste pozrieť nielen sekcie "Detské hodinky" ale aj "Športové hodinky", kde častejšie nájdete hodinky s vyšššou vodeodolnosťou a pritom sú stále farebné a živé.


Nezabudnite však vyberať hodinky s vašimi deťmi, veď predsa chcete aby sa páčili práve im :-).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára