štvrtok 23. mája 2013

8 rád ako motivovať dieťa nosiť hodinky


Tak, ako sa dieťaťu každým dňom vyvíjajú všetky jeho zmysly, ako sa začína učiť spoznávať svet okolo seba, tak začína spoznávať aj slovíčko zábudlivosť. Detská zábudlivosť jednoducho patrí k detstvu. Je pre nás všetkých známe, že bojovať s ňou treba už od malinkého človiečika, aby sme si vychovali zodpovedného “nezábudlivca”.


zdroj: bestwaterproofwatches.com


Čas ako priateľPovedzme si, ktoré dieťa sa dnes nepýši mobilom? Väčšina z nich už od škôlky telefonuje rodičom a učí sa písať sms. Spolieha sa na čas v mobile. Ale baterka v mobiloch nie je nekonečná. Čo sa stane, ak sa mobil vybije a dieťa zabudne prísť načas do školy? Alebo nebude vedieť, kedy preň mamina alebo ocko prídu?


Ruka s ručičkou s hodinkamiDetské hodinky by mali byť neodmysliteľnou súčasťou každého prváčika. Musíme ho viesť k tomu, aby nezabúdal sledovať čas a aby nosenie hodiniek stalo súčasťou jeho detského hravého života.  1. Začnite s ručičkovými hodinkami, je potrebné, aby dieťa rozumelo podstate času
  1. Dokážte mu, že hodinkový svet dokáže byť farebný a rozprávkový
  1. Nechajte svoju ratolesť, aby si samo vybralo hodinky, navštívte viacero obchodov
  1. Dajte mu viacero príležitostí zisťovať, aký je čas, pýtajte sa ho, koľko je hodín
  1. Fantázia je nekonečná. Zapojte ju aj vy. Kúpte hodinky aj rozprávkovému superhrdinovi či plyšákovi vášho dieťaťka
  1. Nenechajte ho v tom - zadovážte si aj vy krásne ručičkové detské hodinky a vyrážajte do ulíc “rovnako vyhodinkovaní”
  1. Ak má vaše dieťa dobrého kamaráta alebo kamarátku, dohodnite sa, že im kúpite hodinky  spoločne
  1. Naučte ho, aby si hodinky každý večer pekne uložilo na svoje miesto  zdroj: fashion.tradetang.comDetské hodinky môžu splniť účel vhodného a praktického darčeka, napríklad za vysvedčenie. Dieťa treba od narodenia motivovať. Nechajte čas, aby sa stal priateľom vášho dieťatka. Presvedčili sme vás? Ak áno, využite naše rady a užite príjemné hodinkové nakupovanie.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára