pondelok 31. decembra 2012

Hodinky, pri ktorých sa Vaše dieťa nepozabudne


Istotne sa vám stalo, že ste ako mladí žiaci občas v škole rozmýšľali nad niečím iným ako nad výkladom na hodine. V poslednej dobe je však stále viac a viac detí, ktorým by sa nepozornosť dala pripísať už pomaly ako diagnóza. Podľa nášho názoru to ale nie je niečo, s čím sa už nič nedá spraviť. Americký detský lekár Dr. Becker držal v hlave rovnakú ideu, a po dlhoročnej praxi prišiel na riešenie, ako dieťa udržať v strehu, aby bolo pozorné na vyučovaní a v myšlienkach neulietavalo preč, do ríše fantázie.

Dr. Becker vymyslel detské hodinky „WatchMinder“, ktoré využívajú metódu jemného vibrovania, a tým vracajú dieťa do „bdelého stavu“ vo vami nastavených intervaloch. Tieto hodinky pre deti majú viacero módov, môžete na nich nastaviť intenzitu vibrovania, časové intervaly, kedy majú hodinky vibrovať, ako aj ľubovoľný text do 35 znakov, ktorý informatívne dopĺňa vibrujúcu pripomienku. Je síce pravda, že by niektorým možno postačil obyčajný alarm na náramkových hodinkách alebo mobile. V mnohých školách je však mobil zakázaný a predstavte si tiež situáciu, keby máte počas 45 minút niekoľkokrát počúvať pípanie hodiniek. Hodinky „WatchMinder“ môžu byť efektívne využívané aj v domácnosti. Ak vaše dieťa zabúda na bežné domáce povinnosti, ako napríklad vyniesť smeti, učiť sa , upratať si izbu či umyť si večer zuby, jednoducho mu nastavíte pripomienku s textom „SMETI“ alebo „ZUBY“ a ono si následne spomenie, čo by malo spraviť. Spomínané denné úkony je možné nastaviť v presnom poradí, v akom chcete, aby nasledovali. Dieťa po ich vykonaní len stlačí gombík „Ďalej“, ktorým hodinkám dá znamenie na neskoršie upozornenie na inú činnosť.
Zdroj: watchminder.com

Výhodou týchto detských hodiniek je aj to, že neprestanú vibrovať len tak ľahko. Treba si však zvoliť správny mód upozornenia. V prípade vyučovania v škole by malo stačiť len jemné krátke vibrovanie. Avšak, napríklad pri domácich prácach je častokrát dieťa lenivé, teda by sa malo nastaviť opakované silnejšie vibrovanie.
Zdroj: medicaltags.co.uk

Ak by ste sa náhodou obávali o vzhľad hodiniek a predstavujete si ich ako mohutné čudo, ktoré bude možno ostatným deťom na posmech, mýlite sa. Dizajn hodiniek je dôkladne premyslený a pripomína bežné športové digitálne hodinky, ktoré sú vzhľadovo rovnaké ako hociktoré iné. V ponuke sú viaceré farby pre mladých chlapcov, ako aj dievčatá, a istotne sa vám niektoré budú páčiť.

Má vaše dieťa problém s hodinkami a nerado ich nosí? Aj v tomto prípade existuje riešenie v podobe hodiniek„Invisible clock“, ktoré fungujú na rovnakom princípe, avšak sú maličké a môžu sa pripnúť na náramok alebo na vnútorný golier trička či košele. Taktiež má viacero nastaviteľných módov, vibrovať môže kedykoľvek v dĺžke 30 sekúnd až 60 minút.
Zdroj: invisibleclock.com

Okrajovo spomenieme využitie týchto hodiniek aj pri deťoch či dospelých s Downovým syndrómom, ktorí majú špeciálne potrebu pripomínať základné hygienické úkony. Hodinky boli efektívne využité napríklad aj v chránených dielňach, kde postihnutí z nepozornosti často zabúdali pracovať. V tomto prípade mali nastavené pravidelné vibrovanie, ktoré ich udržovalo v strehu a práci.

Ako pri deťoch, tak je tento „pripomienkovač“ úslužný aj pre dospelých. Najmä, ak máte stresujúcu prácu a zabúdate si vziať lieky alebo ste cukrovkár a zabúdate na dávkovanie inzulínu.

Množstvo pozitívnych reakcií učiteľov i rodičov svedčí o efektivite tejto „pomôcky“. Môžete mať istotu, že vaše dieťa bude na vyučovaní dávať pozor a zlepší to jeho výsledky. Vzhliadnuc na samotné dieťa, „pripomienkové“ náramkové hodinky či pripínacie hodinky, mu dodajú aj lepší pocit zo samého seba, že kvôli nepozornosti nezaostáva za ostatnými spolužiakmi a vie preukazovať rovnaké, ba možno aj lepšie výsledky.   

Momentálne sú tieto hodinky dostupné len v Spojených štátoch, objednať si ich možno na internete.
 

 

1 komentár:

  1. tieto hodinky môžu byť využiteľné aj pre starších ľudí, ktorí majú tendenciu zabúdať, prípadne na pripomenutie liekov a pod.

    OdpovedaťOdstrániť